Ameerika Kokkerspanjel
     Eestis

Ava   Standard   Iseloom    Tervis   Grooming   Lingid     
Ameerika kokkerspanjel...
Iseloom ja käitumine

Ameerika kokkerspanjel on tasakaaluka iseloomuga, mitte kunagi arg või agressiivne. Ta on julge, energiline ja aktiivne. Ta on oma perega rõõmsameelne ja sõbralik, alati aktiivne ja mänguline. Saab lastega hästi läbi. Võõrastesse võib suhtuda ettevaatlikult, kuid tavaliselt ei ole ta võõraste suhtes kuri, kuid ta annab märku alati kui külalised saabuvad. Ameeriklane on väga tark ja oskab kasutada trikke, et saavutada seda, mida tahab. Ta õpib kiiresti selgeks käitumisreeglid ja jätab käsud kergesti meelde, on kuulekas ja reageeriv.

Ameeriklased kasvatasid sõbraliku koera, kes mõistab omaniku tuju ja käitub vastavalt. Ta ei kleepu ärritunud inimese külge, vaid püüab igal võimalikul viisil kurba ja endassetõmbnud inimest rõõmustada.


Ameerika kokkerspanjel nõuab palju inimese tähelepanu ning omanikku premeeritakse vastutulelikkuse, tundlikkuse ja kiindumusega. Kokkerit ei saa kauaks üksi jätta, ta arvab, et ta on hüljatud, lakkab usaldamast ja kuulamast. Ärge muretsege, kui majas on teisi loomi, koer saab nendega hästi läbi, sõbruneb ja mängib mõnuga. Kokkerspanjel on siiralt seotud omaniku ja kõigi leibkonna liikmetega. Ta võib olla usin, kui nad temalt kuulekust ootavad, kuid ta vastab hea meelega kutsele õue joosta mängima. Ta kannab väsimatult mänguasju ja järgneb omanikule ükskõik kuhu, lihtsalt selleks, et talle tähelepanu pöörata, nii et mõni võib tunduda pealetükkiv..

Kui teie tööpäevad on pikad või olete pigem passiivse eluviisiga, on parem mõelda mõnele teisele tõule.


Eesmärk
Algselt oli ameerika kokkerspanjel, nagu ka tema inglise sugulane, jahikoer kuid sai väga kiiresti seltsikoeraks. Enamikul tõu esindajatel ei ole väljendunud jahiinstinkti, kuid neil on säilinud hea haistmismeel ja neid on lihtne treenida. Nii on suhteliselt lihtne neid mänguks treenida, anda käske toomiseks ja muid vajalikke oskusi õpetada. Jahipidamisel kasutatakse Ameerika kokkerspanjelit linnu otsimiseks, lendu ajamiseks, edasiseks otsimiseks ja jahisaagi kätte toomiseks. Neid treenitakse raba-, kõrgendiku-, põld- ja veelindude jaoks. Kokkereid võib kohata erinevatel spordiüritustel (agility, kuulekus, freestyle). Neid kasutatakse tollis ning nad osalevad pääste- ja otsingutegevuses. Ja USA-s leidub neid sageli kanistriterapeutide ridades.

Koolitus ja kasvatus
Kutsika kasvatamine algab hetkest, kui ta majja ilmub. Ärge oodake, kuni ta suureks kasvab, sest halbu harjumusi on raske parandada. Neid julgustatakse hea käitumise eest, noomitakse üleastumise eest ja õpetatakse igapäevaselt. Kõige lubamine viib probleemse käitumise kujunemiseni.
Samas ei ole toore füüsiline jõud kutsika suhtes lubatud. Tundes liigset survet, lakkab ta usaldamast ja tõmbub endasse.

Oluline on mõista, et täiskasvanud ning kuulekaka kokkerspanjeli kasvatamiseks kulub mitu kuud kannatlikku ja järjekindlat väikese energiapommi harimist.


Ameerika kokkerspanjel jätab käsud kiiresti meelde ja täidab neid mõnuga. Suudab õppida erinevaid nippe, kuid ei tule hästi toime esemetega manipuleerimise ülesannetega, kus on vaja tööada hammaste ja käppadega, näiteks eemaldada kaaned või liigutada tasse. Täiskasvanud koerale pole keeruline uusi käske õpetada, palju keerulisem on korrigeerida kutsikaeas tekkinud soovimatuid käitumisviise ja harjumusi.

Toitumine
Ameerika kokkerspanjel on ablas ja on valmis laualt ka lisa näppama. Ta teeb kõik, et saada toidulisa või midagi maitsvat ja neil esineb kalduvus rasvumisele. Koera toitmine ei ole keeruline, kuid varasema kaalu juurde naasmine on palju keerulisem. Millisel moel koera toita, selle valib omanik ise. Need võivad olla valmistoidud väikestele koeratõugudele või omatehtud toidud. Dieet koostatakse standardsete soovituste järgi. Vajadusel anda toidulisandeid, vitamiine ja mineraalaineid.

Olge ettevaatlik, kokkeri rahuldamatu isu põhjustab sageli ülekaalulisust, on väga oluline oma lemmiklooma mitte üle toita.


Pidamise omadused
Ameerika kokkerspanjel ei ole sobi elama õues koerte aedikus või kuudis. Ta tunneb end suurepäraselt korteris ja privaatses hoovis, kuid eelistab veeta suurema osa ajast mitte õues, vaid toas. Ameerika kokker vajab aktiivset füüsilist tegevust ja jalutuskäike. Kui see pole võimalik, siis on minimaalselt vaja tagada tema aktiivne ajaviide kodus. Mängud ja käsklused nagu "too sussid", "otsi mänguasi" on toredad tegevused.